Anunț: responsabil program de ocupare

Ofertă de angajare: responsabil program de ocupare, București

Fundația Motivation România, ONG furnizor de servicii sociale și de ocupare, organizează o selecție de candidați pentru ocuparea postului de RESPONSABIL PROGRAM DE OCUPARE în echipa din București. Postul va fi creat în cadrul unui proiect cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013 – Investește în oameni!.

Responsabilitățile postului:

  • Furnizarea de servicii de ocupare destinate șomerilor sau grupurilor vulnerabile pe piața muncii: informare și consiliere profesională, orientare către cursuri, mediere pe piața muncii etc.
  • Recrutarea grupurilor țintă
  • Organizarea și supervizarea echipelor regionale de proiect care furnizează aceste servicii
  • Asigurarea calității acestor servicii
  • Implicare în crearea si implementarea procedurilor de lucru
  • Implicare în managementul resurselor umane
  • Implicare în campania de constientizare, informare si publicitate
  • Colaborare cu instituțiile și organizațiile partenere

Profilul candidatului:

  • Absolvent de studii superioare
  • Experiență de cel puțin 5 ani în servicii de ocupare sau servicii sociale
  • Experiență de management de minimum 3 ani
  • Foarte bune abilități de coordonare și motivare a echipei, de lucru cu șomerii și grupurile vulnerabile pe piața muncii și de relaționare cu alte instituții și organizații
  • Persoană energică, orientată către obținerea de rezultate
  • Capacitate de analiză, planificare și monitorizare a activității

Cerințe:

  • Disponibilitate pentru deplasare în țară
  • Permisul de conducere categoria B constituie avantaj.

Sunt încurajate să aplice doar persoanele care îndeplinesc cerințele postului. Vor fi contactate doar persoanele care sunt selectate pentru etapa următoare.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV-ul până la data de 17 martie 2014, la adresa de e-mail c.pop@motivation.ro.

Show Buttons
Hide Buttons
Call Now Button